Kiss Pál Tamás

Kiss Pál Tamás a B3R színeiben áll rajthoz a Magyar Gyorsasági Országos Bajnokság egyes futamain.

Életrajz:

A miskolci fiút egészen kicsi korában megfertőzte az autóláz, hiszen már kisgyermekként a versenypályák és szervizparkok rendszeres látogatója volt, 9 évesen pedig a Magyar Junior Gokartbajnokság legfiatalabb versenyzőjeként már a dobogóról integetett szüleinek.

Ettől fogva kettesével vette a lépcsőfokokat a gokart világában, 2004 év végén már kivívta a Magyar Intercontinental-A Junior Gokartbajnokság bajnoki címét, valamint részt vett az Európa-bajnokság döntőjében, amiért megválasztották az év gokartversenyzőjévé. Ezeket a címeket a következő évben ugyancsak ő nyerte el, kiegészítve a szlovák bajnokság második és a cseh bajnokság harmadik helyével. Miután Tamás tarolt a junior díjkiosztókon, 2006-ban már a felnőttek között rótta a köröket és év végén felállhatott a dobogó harmadik fokára, a német gokartbajnokságban pedig a 13. helyezett lett.

16 éves korában megnyerte a Magyar Rotax-Max Bajnokságot, amivel egyenes út vezetett a világbajnoksághoz, ahol a 7. helyen zárt a pilóta. Még ugyanebben az évben a Hungaroringen 3. és 2. helyezést szerzett a Magyar Autósgyorsasági Szakág utolsó versenyén. A kitartó fiú azonban többre vágyott. Mire 17 éves lett, készen állt az új terv arra, hogy megvalósítsa régóta dédelgetett álmát, mégpedig azt, hogy egyszer Forma-1 pilóta lehessen. Hatalmas kockázatot vállalva tette meg az első lépést: Tamás kiköltözött Angliába, középfokú tanulmányait pedig magántanulóként fejezte be. Még 2008-ban elindult a Formula Renault 2.0 svájci bajnokságában, melynek monzai hétvégéjén kétszer is a 7. helyen végzett, ezzel végül a 13. helyen zárva a bajnokságot. Ugyanebben az évben a magyar bajnokságban is a hétből két futamon rajthoz állt, ami elég volt a bajnoki ezüst megszerzéséhez. 2009-ben vett részt először a Formula Renault 2.0 angol bajnokságában, ahol 2010-ben az előkelő 3. helyen végzett. Tamás ma a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának hallgatója, mellette pedig álmai felé vezető úton ismét óriásit lépett előre: elindult a GP3 szériában, melyet a Forma-1 betétfutamaként egyszerűen csak a “Forma-1 előszobájaként” emlegetnek.